JACK BROWNING – PAINTED SKIES

Artiest info
Website - bandcamp
facebook
Label: Too Fine Records / CRS

Met de 28-jarige Londense singer-songwriter Jack Browning hebben we nog eens een muzikant die voor het creëren van zijn muziek inspiratie vond bij artiesten zoals de rockers Bruce Springsteen, Tom Petty en Neil Young of bij meer folk- en countrymuziek brengende performers zoals John Prine en/of Townes Van Zandt. Hij debuteerde in 2023 op plaat met het album “Red Eye Radio” en hij heeft daar nu een opvolger voor opgenomen met de plaat “Painted Skies”.

Wat me meteen opviel toen ik deze cd in handen kreeg was het feit dat de als intieme akoestische ballad gebrachte titeltrack “Painted Skies” door Jack Browning samen met de Nederlandse singer-songwriter Mercy John werd gecomponeerd. Ook een andere song op de plaat was het resultaat van een schrijverssamenwerking: albumopener “Speak Your Mind (But Ride A Fast Horse)” schreef hij samen met Cristiano Pochesci en het nummer “James Alley Blues” is een coverversie van een liedje dat al in 1927 origineel door bluesmuzikant Richard ‘Rabbit’ Brown uit New Orleans werd gezongen. Het door Jack Browning gecomponeerde korte nummer “The Perimeter” werd van een ‘spoken word’-tekst voorzien door Joe David Walters.

De producer van “Painted Skies” was Dan Lucas die de plaat opnam in ‘The Joplin House Recording Studio’ in het Engelse Ashford in het graafschap Kent. De instrumentalisten die aan deze opname bijdroegen zijn bassist Darren Juniper, drummer Rick Kent en producer-toetsenist Dan Lucas. Het mondharmonicaspel werd verzorgd door Jake Dillon Groves en de reeds vermelde Cristiano Pochesci speelde op pedal steelgitaar.

Voor de video’s bij dit verhaal kozen we voor de ballad “High Hopes” en de nieuwste single “Factory Reset” die op een dynamisch ritme wordt gepresenteerd. Jack Browning is naast singer-songwriter ook actief als schilder en we durven vermoeden dat hijzelf verantwoordelijk is voor het geschilderde zelfportret op de voorzijde van de platenhoes. Na de release van zijn debuutalbum tourde hij regelmatig doorheen Amerika en Nederland waar hij optrad tijdens het ‘Take Root’-festival in Groningen en ‘Ramblin’ Roots’ in Utrecht.

Een hoogtepunt op “Painted Skies” is volgens ons het catchy liedje “Heavy Is The Head” en met het nummer “Junkyard Dog” exploiteert hij tenvolle het bluesmuziekgenre. Een song die we op deze plaat twee keer te horen krijgen is het countryliedje “Muhlenberg Country Stars” dat eerst in een volledige instrumentatie te horen is en enkel op de cd-versie als extra bonustrack in een akoestische versie werd toegevoegd. Een tournee doorheen Amerika, Europa en zeker ook in Nederland lijkt ons het logische gevolg van de release van deze knappe tweede plaat van Jack Browning.

(valsam)