-->
(GE)VARENWINKEL @ HERSELT - 29/08/25
THE FLYNTS* ♫ DAVID NEWBOULD & BAND ♫ HANDSOME JACK*
♫ DELANIE PICKERING ♫ THE BUTTSHAKERS* ♫ MY BABY- (*roots)
Als je een muzikant naar zijn of haar voorbeelden vraagt, is een mogelijk antwoord "we zijn toch allemaal met de platen van onze ouders groot geworden". Zo ook THE FLYNTS, een Belgische jonge vierkoppige band uit het Luikse, geïnspireerd op die rock 'n roll vinyl, dan wel met hun moderne visie. Een fris begin, met een frisse pint, op een zonnige namiddag, ook de weergoden staan ons hier nabij, waarbij schaduw in deze Roots tent even welkom is. “Sacred Flint” om te openen is dan ook meer dan toepasselijk. “Lover On The Run”, “Garden Of Eden” en “Evil” met een positieve duim voor jong Belgisch talent, zo ook jeugdige enthousiaste fans vooraan. Daar waar een bluesfan over genre twijfelt, wordt “Impro Blues”, “Mississippi Queen” en “Le Blues” ons wel op de weg gezet. Verder met “Black Leather”, “That's Alright Mama” en Mystic Dream” waarbij je graag de vette Led Zep sounds via de Marshall amp. herkent. Voorproefje van een singel in aantocht “Tea Party”. Dan nog 's lekker solerend met stevige rock op “White Lava”, waarin I know what I want & I know what I need. Als bewijs dat Gevarenwinkel de stap zet met aandacht naar vernieuwing.
Op de Main stage DAVID NEWBOULD, een Amerikaanse singer-songwriter en producer, geboren in Toronto. Rondtrekkend als teenager vanop de planken in New York, langs de brede music scene van Austin, nu gevestigd in Nashville, TN. Sommigen kennen hem ook van series als Criminal Minds en Dawson's Creek vanuit de eeuwwisseling 1998-2003. Na enkele albums en zelfs in de crazy covid periode, slaagde hij er in een full energy album te creëren "Power Up", met nummers waarbij we ons zeker thuis voelen. Vangt dan ook met een song daaruit aan met “Ready For The Times To Get Better”, tijden waarvoor we allemaal hopen in peace of mind. Slow swinging blues met “Rainy Day Heart”. De singel “Coin Flip” en eerste track op zijn kersvers album (15 aug 2025) “Average Fidelity vol. 1” waarin het relaas van een oude vriend die met het opgooien van een muntstuk de keuze maakt tussen New York en L.A. om te verhuizen. Deze troubadoursong ontrolt zich op mooi broeierig snarenpicking. “Jean” een meer frivool folky song over een 5de jaars klasvriendinnetje, waar hij of misschien jij ook, nog van droomt. Een volledig nieuw nummer “Going Down With The Shit” op zijn akoestische gitaar, terwijl naast hem Adam Dalton zijn Fender evenzeer pronkt door waardig solowerk. Joel Strandberg op bas en Tommy Goss op drums maken het helemaal goed geolied. Nog zo'n grandioos geschreven sisters story “Last Letter” uit dat stevig ”Power Up” album. Een Southern topsong dat er duidelijk uit knalt op dat kersverse album “Feel Me Like I Been Dyin' “. Terug naar “power Up” met “Peeler Park” en een hey hey meezinger “Dancing”. Voor de headbangers onder ons “Sensitive” of voor in de auto maar dan is een snelheidsboete zeker nabij. Sluiten dan af met another family story en cover van Neil Young “Powderfinger”.
HANDSOME JACK, een trio uit Lockport NY. Op Eurotour over Frankrijk en Spanje, maar ook Gevarenwinkel wist hun te pikken. (Noteer ook nog na Duitse podia, op 19 sept. in de Spirit of 66). Zij begonnen als een blues garage rock band en na high school ontwikkelden zij hun sound naar meer soulful boogie, wel nog altijd geworteld in raw blues. Deelden al de planken met o.a. The Sheepdogs, J.Geils Band en ook Gov't Mule. Met 5 albums onder de arm in een al decennia lange evolutie. Hun laatste CD “Everything 's Gonna Be Alright”, met zowel americana als heavy guitar rock songs. Jamison Passuite aka Handsome Jack vangt hier in de Roots tent aan met “Keep On” uit hun album “Everything's Gonna Be Alright” op een merkwaardige Japanese elekrische gitaar. Joe Verdonselli op bas en Bennie Hayes op drums maken het zeker niet minder rockend met “Hard Luck”, “Right On”, “Ropes and Chains”. Ook hier jongere fans vooraan in de rootstent, onder een geurrijke wolk, waarbij ook wij ons wat jonger voelen. Alle nummers met stevige groove zo ook “Getting Stronger” en “Tough Love” uit 2024 album “A Good Thing”. Misschien iets rustiger maar een sexy song “Baby Be Cool”. Dan terug naar heavy stuff met “Roll It” en “Echoes” uit hun 2014 Cd “Do What Comes Naturrally”. Even stevige rock “Hard Luck Karma” uit de “Get Huble” 2021 album. Handsome jack getuigt van een ruwe drive die je dreigt mee te trekken in de eindeloos diepe afgrond van wat we hard rock noemden. Verder de power van deze band volgend met “Wind It Up” en “Day Spell”. Een nieuw nummer “Do It To It” en sluiten af met een superbe leuze EGBA : “Everything's Gonna Be Alright.
DELANIE PICKERING geboren in Concord, New Hampshire werd ze dankzij haar vaders' vinyl aangetrokken door de blues, zodat ze al op haar 17de autodidact op de planken stond. Samen met een Frans trio, op keys Damien Cornelis, op bas Adell B Bop en op drums Denis Agenet, brengen zij Chicago blues mixing met Texas blues. Met haar rauwe krachtige stem voert ze iedereen mee, dansbaar op veelzijdige blues, op haar golden standard Gibson Les Paul, naar waar kies je? Al snel duidelijk dat ze haar achternaam niet gestolen heeft. Zonder plectrum genieten we van “Swing By” en “Do Not Disturb”. Op deze dag van de iets-harder-gebakken-spek-voor-onze-bek, wordt Delanie de meer geprezen blues queen van Gevarenwinkel, met naast haar staande bas, keys en drums. Een overtuigend West Side bluezy “Tree Times”, een Boogie “Sleepin' Outside” en een shuffelend “Hitchhicking Home”, trekken de meeste onder ons nog dichter bij het podium, genietend van haar luisterrijke veelzijdigheid. Groot succes in deze Main Stage tent.
THE BUTTSHAKERS vormen een zes hoofdige Franse band, met de sexy stem van Ciara Thompson beloven ons hier honderd procent soul. Met al in 2013 hun eerste album, bewijzen ze de grondvesten van de Franse funk en soul, gebaseerd zoals zij het vernoemen op kwaliteit, compositie en interpretatie. Altijd mooi om dat dan ook te herkennen. Ciara had in haar jeugd een open deur met gospel in Saint-Louis/ Missouri. Waar ook jazz, blues, country en folk haar aandacht trok. Troeven genoeg om de frontlady van deze band te zijn. Met Sylvain Lorens op gitaar, Jean Joly op bas, Josselin Soutrenon op drums, Simon Girard trombone, Leo Ouillon op bariton sax en zingende frontlady Ciara Thompson. Soul en funk aan de basis met full energy brengen zij op het Roots podium “Dream On”, “Hear Me” en “Good Intentions”. Even mooi in de kijker “Never Enough” en “Pass You By”. “Lessons In Love” voor de jongeren onder ons. Ciara altijd met een ademloze stem, de ganse band met een onweerstaanbaar gedreven soul groove die ons in een andere wereld brengt, jawel dus ook “Back In America”. “Sure As Sin” en “Not In My Name”, “Hypnotised” en “Dirty Hands” het blijven alle pareltjes voor buttshaking fans. “Get Your Blues” voor zij die er niet genoeg van krijgen.
Een pleidooi van Ciara met nood aan liefde en krijgt alle handen in de lucht met “Keep On Pushing”. Big applaus & everybody happy.
MY BABY is een Nederlands/ Nieuw-Zeelandse trio opgericht in Amsterdam, met broer en zus Cato (zang, bas en gitaar) en Joost van Dijck (drums) plus Daniel 'Dafreez' Johnston, brengt een mix van blues, funk, psychedelica en dance. Waren al live op Glastonburry en Pinkpop ook het even populaire divers Hongaarse Sziget festival op het Obuda eiland van de Donau in Budapest. Met nummers als “Shameless” en “Sunroof Diesel” kleuren zij het hoofdpodium in volle ornaat. Tonen dan ook duidelijk het moderne show aspect ten volle. “Echo”, “Supernatural Aid”, “Turning Back”, zijn nummers waarbij je toch een splt maakt tussen onze leeftijden. Verder nog “Agree” met “Remedy”, “mad Mountain”, “R U 4 real”, “Seeing Red” met “Set Up” en een even “Uprising”. Ondertussen late in the evening, even after One en bedje roept, morgen nog een dag Gevaar in de Winkel.
Guy Cuypers
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
meer video's : Keep On Pushing
meer video's: Feel like I Been Dyin'